Erth Engineering specjalizuje się w funkcjonalnych, solidnych, wiodących na rynku maszynach rolniczych, które są projektowane i budowane w jej siedzibie w Co Down w Irlandii Północnej.

Specjalistyczny projekt i produkcja głębosza Panbuster i siewnika Agriseed wraz z szeregiem innych niezasilanych urządzeń uprawowych. Erth Engineering jest liderem na rynku Wielkiej Brytanii i Irlandii w zakresie głęboszy do trawy z funkcją automatycznego resetowania i siewników talerzowych do trawy – obecnie dostarcza na całym świecie.

SIEWNIK ROLNICZY

Agriseder ma reputację maszyny zapewniającej rezultaty tam, gdzie inne maszyny mogą zawieść.

Składana wersja wiodącego na rynku siewnika o szerokości 4 m jest idealna dla większych operatorów i wykonawców.

Najnowsza edycja w gamie siewników – bardziej odpowiednia dla mniejszych ciągników i cięższych zbiorników.

Autocontour, unikalna cecha siewnika Erth Engineering Agriseeder, posiada dodatkowy system zawieszenia, który zwiększa elastyczność. Ramy siewnika są podzielone na sekcje z ośmioma redlicami, a pobieranie do każdej z nich jest realizowane przez siłownik hydrauliczny. Siłowniki są ze sobą połączone, dzięki czemu pobór na ramę jest wyrównany pomimo falowania. Można to zaobserwować poprzez zmianę pozycji siłownika, gdy maszyna zjeżdża z pola, co potwierdza spójność cięcia.

Chociaż funkcja Autocontour została opracowana, aby pomóc w osiągnięciu lepszej głębokości siewu na pofałdowanym terenie, robi o wiele więcej.

Zmniejszone obciążenia zwiększają niezawodność wszystkich części – łożysk, gum, wszystko jest łatwiejsze w obsłudze.

Elastyczność Agriseeder z bardziej równomiernym obciążeniem na redlicę pozwala maszynie pracować w trudnych/suchych i mokrych/miękkich warunkach.

Duże podwójne łożysko 3206 z podwójnym uszczelnieniem i możliwością smarowania zapewnia niezawodność.

                

GŁĘBOSZ PANBUSTER

W przypadku głęboszowania trawy zagęszczenie rozpoczyna się na powierzchni i pogłębia się stopniowo. Spowoduje to gorszy przepływ wody, większą aktywność beztlenową i płytsze ukorzenienie – mniej trawy, trawa mniej smaczna, zaleganie wody na powierzchni i ziemi może stać się bezużyteczne dla zwierząt gospodarskich i maszyn.

Technologia opracowana w naszym głęboszu do trawy zapewnia optymalny montaż nóg o niskim poziomie zakłóceń dla tych, którzy szukają minimalnych zakłóceń w glebie na powierzchni, jednocześnie zapewniając dobry ruch gleby w niższych profilach pod powierzchnią.

W przypadku głęboszowania trawy zagęszczenie rozpoczyna się na powierzchni i pogłębia się stopniowo. Spowoduje to gorszy przepływ wody, większą aktywność beztlenową i płytsze ukorzenienie – mniej trawy, trawa mniej smaczna, zaleganie wody na powierzchni i ziemi może stać się bezużyteczne dla zwierząt gospodarskich i maszyn.

UPRAW WIĘCEJ TRASY

Dobrze napowietrzona gleba z dobrą strukturą korzeni może znacznie zwiększyć potencjał plonowania trawy. Jest oczywiste, że nie można uzyskać dobrego wzrostu roślin nad ziemią, jeśli pod ziemią nie ma dobrej struktury korzeni.
Niezależne testy pokazują, że w przypadku głęboszowania następuje średni wzrost suchej masy o 21% w różnych typach gleby.

PRZEDŁUŻ SWÓJ SEZON WZROSTU

Dobrze napowietrzona gleba nagrzewa się szybciej wiosną i wolniej ochładza się jesienią, co pozwala na wydłużenie sezonu wypasu.

POPRAW JAKOŚĆ TRAW

Głęboszenie zwiększa aktywność tlenową gleby i słodzi trawę, czyniąc ją smaczniejszą. Wielu rolników twierdzi, że zwierzęta wolą wypasać obszar głęboszy niż obszar niezaglebiony.

POPRAW DRENAŻ

Lepsze napowietrzanie spowoduje lepszy drenaż, umożliwiając zwierzętom poruszanie się po ziemi, ograniczając kłusownictwo i umożliwiając wykorzystanie trawy. Zwiększona przestrzeń porów umożliwia szybszą perforację wilgoci do gleby i zwiększa prędkość przepływu wody. Woda lepiej odpływa na mokro, a po wyschnięciu dostępna jest większa ilość wilgoci.